W tym zestawieniu poznasz 10 niezbędnych aplikacji, które powinieneś zainstalować jako użytkownik smartwatcha Apple Watch dowolnej generacji. Rozbudowują możliwości zegarka i ułatwiają życie – sprawdź!

Przeczytaj też:

Jak instalować i usuwać aplikacje w Apple Watch?

Dodawać nowe aplikacje możemy w dwa rożne sposoby – z poziomu zegarka i iPhone’a.

Apple Watch:

1 . Otwórz aplikację App Store na Apple Watch
2 . Wyszukaj interesującą Cię aplikację
3 . Kliknij “Pobierz”
4 . W przypadku nowych aplikacji potwierdź / zapłać, klikając dwukrotnie boczny przycisk.

iPhone:

1 . Otwórz aplikację Watch.
2 . Wybierz kartę „App Store”, a następnie dotknij „Odkryj aplikacje na Apple Watch”.
3 . Zainstaluj aplikacje na iPhonie tak, jak robisz to zwykle.

Usuwanie aplikacji – tutaj podobnie, można zrobić to i z poziomu zegarka i z poziomu iPhone’a. Zegarek: wejdź do siatki aplikacji i mocniej przytrzymaj ikonę aplikacji, którą chcesz usunąć. W rogu ikony zobaczysz symbol “X”, który należy przycisnąć.

iPhone: aby całkowicie usunąć aplikację (z telefonu i zegarka), musisz usunać ją w taki sam sposób, w jaki usuwasz tradycyjne aplikacje na iPhone’a (w siatce aplikacji). Jeśli chcesz, aby przestała wyświetlać się tylko na zegarku, to wejdź do aplikacji Watch, znajdź aplikację na liście i odznacz opcję “Pokazuj na Apple Watch”.

Pamiętaj, że aplikacje na Apple Watch działają jako dodatek do głównej aplikacji na iPhone’a, czyli nie istnieją aplikacje, które działają tylko na Apple Watchu. Zawsze jest też druga, “pełnowymiarowa” aplikacja, do której masz dostęp z poziomu iPhone’a.

1 – Carrot Weather

Cena: 23,99 zł

Najdokładniejsza, najładniejsza i najlepsza aplikacja pogody na zegarek Apple Watch. Płacenie 24 zł za aplikację do pogody na początku wydaje się złym pomysłem, ale słuszność tego wydatku odczujesz dopiero po zakupie. Za taką cenę dostajemy oczywiście dwie aplikacje – na zegarek i na telefon. Bardzo trafne przewidywania dotyczące opadów, świetny system powiadomień, animowane mapy pogodowe, praktyczne widgey i bardzo, bardzo szczegółówe informacje podane w przystępny i zrozumiały sposób. Na zegarku aplikacja wygląda pięknie i jest niesamowicie praktyczna.

2 – Cheatsheet Notes

Cena: za darmo (oferuje zakupy w aplikacji)

Kod do domofonu, data miesięcznicy, numer ID, tablica rejestracyjna – z pewnością masz w swoim życiu sporo liczb, których nie możesz zapamiętać a są Ci często potrzebne. Taka właśnie jest idea tej aplikacji – dodajesz je wszystkie w jednym miejscu, a one wyswietlają się ciągle jako stały element tarczy zegarka. Bardzo proste i jakie praktyczne!

3 – Elk

Cena: za darmo (oferuje zakupy w aplikacji)

Elk to przelicznik walut, ale dopóki nie zainstalujesz, to nie zrozumiesz jego fenomenu, bo ja nie jestem w stanie Ci tego wyjaśnić 🙂 Innowacyjna obsługa tej aplikacji sprawdza się na telefonie, ale przede wszystkim na zegarku – sprawdź, to nic nie kosztuje, a ta appka zostanie z Tobą na dłużej, bo szybciej walut nie przeliczysz w żaden inny sposób!

4 – Pedometer

Cena: za darmo (oferuje zakupy w aplikacji)

Wymyślony przez Apple system domykania pierścieni aktywności jest świetny, ale jeśli przeniosłeś się z opasek sportowych i wolisz śledzić liczbę kroków, dystans i spalone kalorie, to Pedometer jest rozwiązaniem dla Ciebie. Aplikacja posiada intuicyjny interfejs i możliwość wyświetlania danych na tarczach zegara.

5 – Streaks

Cena: 20 zł

A jeśli jesteś fanem domykania pierścieni aktywności, to aplikacja Streaks przenosi ten pomysł też poza aktywność fizyczną – do dowolnych nawyków. W aplikacji możesz zdefiniować kilka lub kilkanaście nawyków, które chcesz wykonywać każdego dnia (czytanie książki przez godzinę, mycie zębów przez 3 minuty, brak słodyczy w diecie, rzucanie palenia etc.). Appka w podobny do pierścieni sposób będzie Cię motywować, abyś domykał nawyk każdego dnia. Wykonanie zadania oznaczysz dotykając jego ikonki, a mogą one wyświetlać się na tarczy Apple Watcha. Co ciekawe, niektóre zadania Streaks jest w stanie oznaczać jako wykonane automatycznie – np. jeśli Twoim celem jest bieganie i aplikacja wykryje, że biegałeś (na podstawie treningu z aplikacji Zdrowie), to zadanie automatycznie zostanie oznaczone jako wykonane. Aplikacja ma dodatkowo świetny wygląd, który cieszy oko jak mało która inna aplikacja 🙂

Korzystam codziennie i polecam w 100%!

6 – Streaks Workout

Cena: 18,99 zł

Kolejna aplikacja od twórców Streaks. Tym razem twórcy stworzyli świetnego trenera ćwiczeń w domu. Połączenie świetnego wyglądu znanego z appki Streaks z genialnym systemem motywacji i bardzo fajnymi ćwiczeniami – musisz to sprawdzić. Aplikacja poza iPhonem działa też na iPadzie i Apple TV!

7 – Slopes

Cena: za darmo (oferuje zakupy w aplikacji)

Must have dla osób związanych z narciarstwem i snowboardem! Aplikacja wyświetla szczegółowe informacje o naszych zjazdach – wysokość, prędkość, czas zjazdu, czas wyjazdu i wiele innych.

8 – Air Matters

Cena: za darmo

Bardzo dobra aplikacja do śledzenia jakośći powietrza. Informacje o zanieczyszczeniach i alergenach w powietrzu dla danej lokalizacji.

9 – Heart Analyzer

Cena: za darmo (oferuje zakupy w aplikacji)

Jeśli chcesz poznać bardziej szczegółowe dane dotyczące Twojego pulsu i tego jak zachowuje się on podczas treningu, w trakcie spaceru, ale też podczas odpoczynku – ta appka jest dla Ciebie. Wyświetla ona bardziej szczegółowe i ładniejsze wykresy niż fabryczny odpowiednik zbudowany przez Apple.

10 – Zones for Training

Cena: za darmo

Appka do śledzenia treningów, osobiście używam jej do biegania. Co w niej fajnego? Śledzi strefy tętna, a są to bardzo ważne dane przy efektywnym treningu – zainteresowani wiedzą o co chodzi!

11 – Just Press Record

Cena: 23,99 zł

Szybkie notatki prosto z nadgarstka? Nie ma problemu! Ta appka umożliwia nagrywanie krótkich notatek audio wykorzystując mikrofon w Apple Watch, bez udziału telefonu. Notatki są automatycznie synchronizowane z iCloud. Praktyczne, choć trochę drogie.

12 – Twilio Authy

Cena: za darmo

Uwierzytelnienie dwóskładnikowe prosto z zegarka. Appka generuje specjalny kod do potwierdzania logowania w serwisach takich jak Google, Microsoft, Facebook, Instagram, Amazon i innych. Praktyczne, bo nie trzeba nawet sięgać po telefon.

Author

Biegam, jeżdżę na rowerze (MTB i gravel) i jestem fanem wędrówek. Poza tym amatorsko interesuję się fotografią i nagrywaniem filmów. Jestem też gadżeciarzem, a OUTDOORLAB.PL jest miejscem, w którym te wszystkie zajawki łączę w jedną całość.