Do sieci wyciekły informacje o opasce sportowej Amazfit Band 6, która jest kopią opaski Mi Band 5, ale z kiloma innymi funkcjami. Czym różni się Amazfit od Xiaomi i o co tutaj chodzi?

Xiaomi to znana marka, która w pewnym sensie ma swoją renomę. Polityka firmy obecnie jest taka, że skupia wokół siebie innych chińskich producentów, którzy następnie pod ścisłym nadzorem i wytycznymi Xiaomi, produkują dla niej sprzęt. Jedną z takich firm jest Huami, czyli przedsiębiorstwo specjalizujące się w wytwarzaniu elektroniki sportowej. To właśnie ta firma odpowiada za produkcję opasek Mi Band. I teraz komplikacja – Xiaomi przy swoich produktach czasami korzysta bezpośrednio z submarki Huami Amazfit (np. zegarek Amazfit Bip), a czasami bezpośrednio jako Xiaomi (np. Mi Band 5). Amazfit Band 6 to po prostu Mi Band 5 z dodatkowymi funkcjami, który pod taką nazwą będzie sprzedawany na wybranych rynkach.

No dobrze, ale jakie to dodatkowe funkcje?

Ponieważ oferta prezentująca nową opaskę przez krótki czas była dostępna na AliExpress, do sieci trafiły informacje o jej specyfikacji. Podstawowa zmiana to współpraca z asystentem głosowym Alexa oraz czujnik natlenienia krwi SpO2.

Grafiki sugerują, że opaska będzie dostępna w kolorze oliwkowym, pomarańczowym i czarnym. Nowość najpewniej pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Czy trafi do Europy? Raczej nie, ponieważ na tym rynku dostępna jest już opaska Mi Band 5.

Źródło: Wareable.com

Author

Biegam, jeżdżę na rowerze (MTB i gravel) i jestem fanem wędrówek. Poza tym amatorsko interesuję się fotografią i nagrywaniem filmów. Jestem też gadżeciarzem, a OUTDOORLAB.PL jest miejscem, w którym te wszystkie zajawki łączę w jedną całość.