Jeśli podobnie jak ja, masz dość dużych rozmiarów smartfonów i powerbanków, to koniecznie sprawdź ten tekst. Odkryłem bardzo fajny, miniaturowy wręcz powerbank, który jednocześnie spełnia dzisiejsze standardy. 

Kiedyś mieliśmy małe smartfony i małe powerbanki. Później to, co kiedyś nazywaliśmy tabletami stało się smartfonami. A żeby zapewnić im odpowiedni dopływ energii, to urosły też powerbanki. Im większy tym lepszy. 

Sam posiadam świetny powerbank ADATA P20000D o pojemności 20 000 mAh. Super sprawa, ale nie sprawdza się jeśli mamy ograniczone miejsce, dlatego od jakiegoś czasu szukałem czegoś bardziej poręcznego. I znalazłem, bo Platinet PMPB5S poza kilkoma wadami jest naprawdę w porządku. 

Na początek kilka parametrów technicznych: 

  • Pojemność: 5000 mAh 18,5 Wh
  • Pojemność znamionowa: 3100 mAh (5V/2.1A)
  • Typ akumulatora: litowo-polimerowy
  • Wejście Type-C: DC 5V-2,1A
  • Wyjście Type-C: DC 5V-2,1A
  • Wyjście USB (2x): DC 5V-2,1A
  • Wymiary: 93×63.5×14 mm

Przekonał mnie przede wszystkim rozmiar karty płatniczej. Grubość trochę większa niż przeciętnego smartfona, ale cały czas ok. Do tego trzy złącza do ładowania urządzeń – dwa tradycyjne “duże” USB i jedno USB Type-C. Do tego kolejne złącze USB Type-C do ładowania samego powerbanku. Pojemność 5000 mAh to wystarczający zapas mocy, aby raz do pełna naładować mój smartfon i kamerę sportową. Do tego 4-poziomowy wskaźnik LED informujący o poziomie naładowania. 

Miłym akcentem jest też możliwość przywieszenia do powerbanku zawieszki, smyczy itd. 

Największym minusem jest obudowa. Niestety jest to zwykły plastik, który łatwo rysuje się przy każdej możliwej okazji. 

Pracę powerbanku oceniam dobrze. Nie przegrzewa się, a urządzenia ładowane są wystarczająco szybko. Niestety, nie mamy tu żadnego szybkiego ładowania, ale przy takiej pojemności chyba nie miałoby to sensu. 

Powerbank wyceniony przez producenta został na 39 zł. Jeśli szukasz podręcznego powerbanku, który faktycznie możesz wrzucić do kieszeni razem z telefonem, to jak najbardziej polecam, będziesz zadowolony. Oczywiście miej na uwadze to, że ten sprzęt nie sprawdzi się jako jedyny powerbank podczas wycieczek, wyjazdów itd. – do plecaka polecam schować coś bardziej pojemnego 🙂 

 Powerbank kupisz w oficjalnym sklepie Platinet. 


Author

Biegam, jeżdżę na rowerze (MTB i gravel) i jestem fanem wędrówek. Poza tym amatorsko interesuję się fotografią i nagrywaniem filmów. Jestem też gadżeciarzem, a OUTDOORLAB.PL jest miejscem, w którym te wszystkie zajawki łączę w jedną całość.