Czy też macie wrażenie, że na polskim rynku brakuje niedrogich rowerów elektrycznych o prostej konstrukcji, idealnej na dojazdy do pracy? Jeśli tak, to niestety ten wpis nic nie zmieni, ale zobaczycie przynajmniej jak to się robi w USA.

Ride1Up to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji niedrogich, minimalistycznych rowerów elektrycznych. Została założona przez grupę przyjaciół, którzy na początku produktowali takie rowery hobbystycznie, sami dla siebie.

Roadster V2 ma byc najtańszym elektrykiem w ofercie firmy. Został wyceniony na 995 dolarów, czyli po przeliczeniu jakieś 3940 zł. Rower posiada prostą, minimalistyczną konstrukcję oraz trochę szersze niż rowery szosowe opony – chyba śmiało można zaliczyć go do kategorii gravel. Co ciekawe, w ogóle nie widać, że mamy do czynienia z rowerem elektrycznym – silnik o mocy 350 W znajduje się w tylnej piaście, a bateria o pojemności 252 Wh została schowana w ramie. Rower ma rozpędzać się maksymalnie do 38,6 km/h, a jedno ładowanie baterii ma pozwolić na przejechanie od 25 km do 50 km. Bardzo ważna jest waga – Roadster V2 waży jedynie 14,5 kg!

Jak już wspominałem, firma Ride1Up działa jedynie na rynku USA, ale warto poświęcić chwilę i zerknąć na ich stronę internetową. Produkują bardzo ciekawe rowery i fajnie ogrywają to marketingowo, np. oferuja specjalne zniżki dla osób, które przy zakupie zadeklarują rezygnację z pojazdów spalinowych co najmniej dwa razy w miesiącu.

Strona internetowa Ride1Up

Author

Biegam, jeżdżę na rowerze (MTB i gravel) i jestem fanem wędrówek. Poza tym amatorsko interesuję się fotografią i nagrywaniem filmów. Jestem też gadżeciarzem, a OUTDOORLAB.PL jest miejscem, w którym te wszystkie zajawki łączę w jedną całość.